Zakaj so all-in-one računalniki tako uporabni?
Dandanašnje poslovanje poteka v veliki meri preko informacijsko-komunikacijske tehnologije. Obenem pa jo potrebujemo tudi v zasebnem življenju, saj uporabljamo pametne telefone, tablice, prenosnike in druge naprave. Omenjene in druge naprave so lahko zelo velike oziroma zavzamejo veliko prostora. To še posebej velja za namizne računalniške naprave, saj je potrebno všteti še nekaj periferije. To je tudi razlog, da so all-in-one računalniki vedno bolj popularni. Ker vsebujejo monitor, osnovno ploščo, trdi disk in druge ključne komponente v enem ohišju, so primerni za številne delovna okolja. Obenem pa poenostavijo uporabo računalnika, saj pred uporabo ni potrebno iskati združljivega monitorja, operacijskega sistema, pomnilnika in podobno.
Kako all-in-one računalniki delujejo?
Kljub različnim dimenzijam, oblikam, namembnosti in drugimi značilnostmi vse računalniške naprave delujejo po enakem principu. Potrebujejo napajalnik, osnovno ploščo, pomnilnik, procesor, spominski medij in grafično kartico. Vse omenjene in druge komponente potrebujejo ohišje, ki lahko zavzame veliko prostora.

Obenem pa je potrebno kupiti še računalniški monitor, zvočnike in drugo periferijo, če želimo napravo uporabljati v polnem zamahu. Večino komponent v enem ohišju vsebuje all-in-one računalnik, saj že ime pove, da je vse v enem kosu. Napravo samo postavimo na mizo ali v drugo delovno okolju in že lahko pričnemo z uporabo.
Kaj so prednosti novejših all-in-one računalnikov?
Novejše računalniške naprave uporabljajo zelo učinkovite procesorje, grafične kartice in drugo strojno opremo. To pomeni, da porabijo zelo malo električne energije in imajo dovolj zmogljivosti za številna opravila.
Novejši Intel in AMD procesorji lahko brez težav opravljajo manj in bolj zahtevne naloge. Je pa seveda veliko odvisno od posameznega all-in-one računalnika, ki ga kupimo. Bolj močnejše konfiguracije imajo malenkost večja ohišja.